WIELKA GRA

Wydarzenie specjalne / 120 min / Komuna Warszawa

bezpłatne
  • Udostępnij:
17/10
godz. 17:00

Aby otrzymać wejściówkę na wydarzenie wystarczy wysłać zgłoszenie na bow@cialoumysl.pl albo pobrać ją TUTAJ! Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Przeszło ćwierć wieku i dwadzieścia edycji Festiwalu Ciało/Umysł to kawał historii rozwoju sztuki tańca w Polsce. Jest co świętować! Z tej okazji zbieramy się w Komunie Warszawa i robimy performans edukacyjny w formie teleturnieju. Gospodarze programu i widzowie zmierzą się z zadaniami i pytaniami, które nawiązują do prac i zjawisk prezentowanych na C/U.

Nie trzeba nic umieć, nie trzeba nic wiedzieć, trzeba przyjść z otwartą głową i sercem. Będą nagrody. Będą materiały archiwalne. Kto zna festiwal, powspomina i zobaczy go od kulis, kto nie zna i nie wie „o c/u tu chodzi” – będzie miał szansę się wkręcić.

Wielka Gra to wspólna powtórka, odświeżanie pamięci, przerabianie i oswajanie doświadczeń, których festiwal dostarcza od 1995 roku. Badanie, jak wygląda sztuka tańca od strony widza, a jak artysty. Przegląd wydarzeń, artystów i zjawisk C/U. Ciało, tożsamość, czas, kryzys, radość, piękno, przestrzeń. Tematy i tropy będą się przeplatać, nazwiska twórców i tytuły dzieł – powracać w różnych kontekstach. Przenikanie się, niejednoznaczność i wymykanie się sztywnym definicjom to od zawsze znak rozpoznawczy C/U. Sprawdźmy, co wyniknie z wprawienia w ruch teorii, wspomnień i praktyki nas wszystkich, którzy mamy ciałoumysł… Tak, ciałoumysł. Bez żadnego „i” między nimi.

Gospodarze programu: Rafał Dziemidok, trochę gawędziarz, trochę filozof, a przede wszystkim wyśmienity choreograf i performer oraz Anna Sańczuk, błyskotliwa dziennikarka i wrażliwa obserwatorka festiwalu.

Koncepcja/Scenariusz: Edyta Kozak, Katarzyna Orzeszek-Koroblewska
Współsceanarzysta: Rafał Dziemidok
Prowadzenie: Rafał Dziemidok, Anna Sańczuk
Reżyseria świateł: Ewa Garniec
Kierownik produkcji: Irmina Kalotka
Produkcja: Fundacja Ciało/Umysł

Uwaga – materiały archiwalne mogą zawierać sceny nagości. Zapraszamy widzów od 16 roku życia.

Artyści