Zespół

CU_portrety_fot. Marta Ankiersztejn-4

Edyta Kozak

Prezes Fundacji

Choreografka, kuratorka tańca, twórczyni międzynarodowego festiwalu „Ciało/Umysł”; od ponad 25 lat związana z warszawską sceną tańca; przez 10 lat kierowała Stowarzyszeniem Tancerzy Niezależnych, a także była twórcą i kuratorem programu tańca przy Teatrze Narodowym „+++ tańca”. Była solistka Teatru Wielkiego w Warszawie i Stadttheatre Bern w Szwajcarii. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie. Realizuje niezależne projekty związane ze sztuką tańca. Przez 10 lat była jedynym polskim partnerem Aerowaves, a także kuratorką pierwszych międzynarodowych projektów wymiany polskich artystów tańca z zagranicznymi m.in. „Jagniatków. Move the Mount” z Goethe Institute, „co – OPERACJA” ze Szwajcarska Fundacją Kultury, „FOLK? a ja się (nie) zgadzam!” z Islandią w ramach tzw. norweskich grantów. Stworzyła autorski program 19 edycji międzynarodowego Festiwalu Ciało/Umysł oraz licznych projektów promujących polski taniec. W 2003 r otrzymała nagrodę Ministra Kultury za promocję sztuki tańca. Od 2008 r jest polskim ekspertem i partnerką europejskich networków apap (advancing performing arts project) i Open Latitude, z którymi współtworzy polską i europejską scenę tańca. Należy do prestiżowego grona Kapituły Konkursu”Perły Tańca”, która od 2019 r. przyznaje nagrody dla artystów sztuki tańca.

KOK i kapelusz

Katarzyna Orzeszek-Koroblewska

Wiceprezes Fundacji

Z wykształcenia teatrolożka (magisterium w dziedzinie tańca współczesnego). Dwie dekady jako copywriterka w największych sieciowych agencjach reklamowych, jeszcze dłużej tu i tam jako autorka dubbingów i tłumaczka. Wiceprezeska C/U od czasu powstania Fundacji (2008), wcześniej widzka i recenzentka Festiwalu. Skupia się na jego wizerunku, a w ostatnich latach – promocji i zrównoważonym rozwoju.

Kobieta w okularach przeciwsłonecznych z burzą kręconych ciemnych włosów

Anna Szaniawska

Dyrektor Zarządzająca

Absolwentka Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu, prowadzeniu i organizacji biura na różnych szczeblach, które zdobyła pracując w polsko – amerykańskiej firmie Computron specjalizującej się we wdrażaniu systemów finansowo księgowych dla korporacji (Polskie Koleje Państwowe, CitiBank Handlowy, SoftBank). Od 2009 roku związana z Fundacją Ciało/Umysł, gdzie zajmuje się kompleksowym zarządzaniem projektów, koordynacją finansową i administracyjną, pozyskiwaniem i rozliczaniem grantów miejskich, ministerialnych, funduszy europejskich i grantów norweskich.