Jak tańczyć? Warsztat dobrej kultury pracy w tańcu

Wydarzenia towarzyszące / 270 min / STUDIO teatrgaleria

wstęp wolny / obowiązują zapisy
  • Udostępnij:
06/10
godz. 10:00
6.10. 2023 / 10:00-14:30 / STUDIO teatrgaleria, Modelatornia
Prowadzenie: Kasia Wolińska
Język warsztatu: polski
Wstęp wolny, obowiązują zapisy 👉 ZAPISZ SIĘ 

Punktem wyjścia dla warsztatu będzie praca berlińskiej Grupy Roboczej zainicjowanej przez Kasię Wolińską i Mateusza Szymanówkę. Dwuletni cykl spotkań i rozmów  zaowocował wydaniem w grudniu 2022 publikacji
“How to (Make) Dance in Berlin – A Toolbox for a Better Work Culture in the Independent Dance Scene”
Motyw przewodni warsztatu to relacja jednostki z wykonywaną pracą i związanymi z nią doświadczeniami pracownika. Wolińska zainicjuje wymianę doświadczeń, pracę w grupach i krytyczną dyskusję o tym, co składa się na kulturę pracy i co zdaniem uczestników wymaga poprawy, zmiany i artykulacji. Pomocą będą zestawy pytań, strategie i metody wypracowane przez Grupę Roboczą. Dalekosiężnym celem warsztatu jest zapoczątkowanie procesu transformacji kultury pracy na scenach tańca w Polsce, zarówno na poziomie lokalnym, jak i narodowym. Warsztat otwarty dla osób pracujących w tańcu: tancerek, choreografek, dramaturżek, producentek, organizatorek, edukatorek, itp. zainteresowanych tematem kultury pracy, jej krytyczną analizą oraz poprawą warunków pracy, zmianą perspektywy środowiska tańca. 
Projekt współfinansowany przez British Council. 
Kasia Wolińska – choreografka, tancerka i pisarka urodzona w Gdańsku; mieszka w Berlinie. Jako tancerka i choreografka współpracowała m.in. z: Liną Gomez, Sergiu Matisem, Heleną Waldmann, Anną Nowicką, Agatą Siniarską. Sama również tworzy prace choreograficzne. Od 2018 roku pisze bloga o tańcu i polityce www.danceisaweapon.com. W latach 2019-23 zasiadała w zarządzie stowarzyszenia „Zeitgenössischer Tanz Berlin”, reprezentującego interesy środowiska artystów związanych z tańcem.  Obecnie jest również członkinią systering, transnarodowego kolektywu artystek, pisarek, dramaturżek i pracowniczek kultury.

 

Artyści