HARMONIA

Premiera polska / 90 min / STUDIO teatrgaleria

od 50 zł
  • Udostępnij:
12/10
godz. 20:00
spektakl rekomendowany dla widzów 12+
po spektaklu, o 21:30 spotkanie z artystami w języku angielskim (brak tłumaczenia)

 

Gdzie się kończy norma, a gdzie zaczyna atypowość?
Propozycja ponownego przyjrzenia się ludzkiemu ciału oraz jego roli w tańcu i społeczeństwie. Dziesięcioro tancerzy – z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych – z radosną energią i dużą dawką autoironii eksploruje fizyczną różnorodność. Twórcy kwestionują hierarchie tańca klasycznego, ale także rzekomo progresywne formy tańca współczesnego. Konwencjonalne wyobrażenia o ciele wyrzucają za burtę i z humorem zmieniają nasz punkt widzenia – granice normy i atypowości zacierają się.
W 2023 roku Harmonia została wyróżniona Nagrodą Rudolfa Labána za najlepszy spektakl tańca na Węgrzech i zaproszona na Tanzplattform 2024.
Bliska, angażująca interakcja w zespole i radość życia emanująca z tej finałowej fiesty są więcej niż mile widziane w czasach takich jak te. („Kreiszeitung”)
A potem pojawia się dźwięk: sugestywny rytm, dudniący szum, bicie serca. [ … ] To, co jeszcze przed chwilą było intymnym dialogiem ciał, teraz zmierza w kierunku zindywidualizowanego tańca klubowego. („Tanz-Zeitschrift für Ballett, Tanz und Performance”)
Autorzy, performerzy: Aaron Samuel Davis, Florent Devlesaver, Gabrio Gabrielli, Paulina Porwollik, Leisa Prowd, Tamara Rettenmund, Nora Ronge, Andor Rusu, Young-Won Song, Károly Tóth
Współpraca: Yanel Barbeito, Carolin Hartmann
Choreografia: Adrienn Hód
Współpraca artystyczna: Csaba Molnár
Muzyka: Ábris Gryllus
Scenografia i kostiumy: Anna Lena Grote
Reżyseria światła: Christian Kemmetmüller
Dramaturgia: Gregor Runge
Współpraca dramaturgiczna: Ármin Szabó-Székely
Kierownictwo produkcji: Alexandra Morales
Asystenci produkcji: Emily Masch, Andy Zondag
Kierownictwo produkcji HODWORKS: György Ujvári-Pínter
Asystentka scenografa i kostiumografa: Naomi Darleen Schade
Inspicjentka: Lena Maire
Produkcja: Theater Bremen
Koprodukcja: Trafó House of Contemporary Arts, OFF Foundation
Partnerzy/Wsparcie: NATIONALE PERFORMANCE NETZ Koproduktionsförderung Tanz finansowany przez Komisarza Rządu Federalnego Niemiec ds. Kultury i Mediów oraz Goethe-Institut/Węgry
Partnerzy Festiwalu: NATIONALES PERFORMANCE NETZ Gastspielförderung Tanz International finansowany przez Komisarza Rządu Federalnego Niemiec ds. Kultury i Mediów; Goethe-Institut.
Premiera: 4.02.2022, Brema

 

Autor_ka fotografii wykorzystanej we wpisie: © Joerg Landsberg

 

Artyści