DOSTĘPNOŚĆ
22. C/U
W 2023 roku kontynuujemy projekt dostępność w miarę naszych możliwości finansowych. Osobom głuchym dedykujemy szczególnie dzień 7.10.2023, kiedy to na C/U będą obecni tłumacze PJM. Ambasadorem Głuchej Publiczności C/U ponownie zgodził się zostać Daniel Kotowski.
Będziesz podtrzebować pomocy lub narzędzi? Zgłoś to na bow@cialoumysl.pl, abyśmy mogli i mogły odpowiednio Cię podjąć – zarezerwować sprzęt i ludzi.
O narzędziach, które kryją się za ikonami – przeczytasz na dole
C/U bez barier
Festiwal C/U od zawsze zwracał uwagę na różnorodność, wolność tworzenia i doświadczania. Zupełnie więc naturalnie przyjęliśmy kierunek zrównoważonego rozwoju, skupiając się na szczególnych potrzebach artystów i odbiorców festiwalu. Metodą małych kroków budujemy dostępność naszego wydarzenia.
-
C/U 2022 to dostępność spektakli z różnych części świata. W tym roku zapraszamy polską publiczność na spektakle z Ukrainy, Brazylii, Portugalii i Polski.
-
C/U 2022 to dostępność festiwalu dla artystów nienormatywnych. W programie m.in. spektakl Diany Niepce, tancerki i performerki poruszającej się na wózku.
-
C/U 2022 to dostępność wydarzeń dla osób z niepełnosprawnością słuchu. Z myślą o potrzebach i komforcie g/Głuchych i niedosłyszących, wprowadzamy tłumaczenie na polski język migowy i technologie wzmacniające transmisję dźwięku tj. subpacki i pętlę indukcyjną. W działaniach tych wspiera nas Daniel Kotowski – artysta wizualny, osoba głucha, a także partnerzy z ogromnym doświadczeniem w obszarze dostępności: British Council (jeden z liderów międzynarodowego projektu Europe Beyond Access) oraz Fundacja Kultury bez Barier.
-
C/U 2022 to także dostępność informacji. Zainicjowaliśmy drobne zmiany i uzupełnienia do naszej dotychczasowej komunikacji w mediach społecznościowych. Postawiliśmy na kontrastowe obrazy z tekstami alternatywnymi i czytelniejsze komunikaty, opracowaliśmy festiwalowy przedprzewodnik w prostym tekście i deklaracje dostępności poszczególnych wydarzeń.
-
C/U 2022 to także otwieranie się na nowe środowiska. Do zespołu dołączyła Anna Cygankiewicz, rzeczniczka Festiwalu Kultury bez Barier, która na 21. C/U zajmuje się rozwojem publiczności i social mediami, a także wspiera nas radą w obszarze dostępności.