Open Call na Impresskę na 20.C/U

mar 03, 2021 · 2 min read

FUNDACJA CIAŁO/UMYSŁ OGŁASZA NABÓR DZIAŁAŃ NA IMPRESSKĘ NA 20. C/U

TERMIN IMPRESSKI: 16-17.10.2021

TERMIN ZGŁOSZEŃ: DO 31.03.2021

Jak podsumować dwadzieścia edycji Festiwalu Ciało/Umysł? Jak przedstawić jego rozwój? W liczbach spektakli, performansów, artystek i artystów polskich i zagranicznych? W liczbie widzów i widzek lub godzin rozmów oficjalnych i kuluarowych? Jak zmierzyć głębokość emocji, ciężar przemyśleń i intensywność spotkań z ludźmi i ze sztuką? Zachęcamy do spotkania się z historią Festiwalu w najróżniejszych formach wypowiedzi, które pozwolą przyjrzeć się przeszłości na nowe sposoby.

Impresska na 20. C/U organizowana jest jako wydarzenie o interdyscyplinarnym i wewnętrznie zróżnicowanym charakterze, wchodzące w skład 20. Festiwalu Ciało/Umysł. Tak jak cały Festiwal, Impresska oprze się na przeszłości: na tym, jaka była naprawdę (cokolwiek to znaczy!), jak została zapamiętana i co myśli się o niej dziś. Chcemy poruszyć archiwum pamięci, zobaczyć minione zdarzenia w innej perspektywie i zrozumieć je na nowo.

Zapraszamy do zgłoszeń najróżniejszych form: prelekcji, spektakli, performansów, mikrowarsztatów, filmów, prezentacji fotografii, spacerów performatywnych, działań site-specific, medytacji, koncertów i innych. Działania mogą odbywać się zarówno we wnętrzu, jak i w okolicznych plenerach. Prezentacja, dokumentacja, analiza, remiks, reinterpretacja – wszystkie propozycje zostaną rozważone. Tematyka działań powinna krążyć wokół dotychczasowych edycji Festiwalu: jego programu, oddziaływania, związanych z nim doświadczeń, refleksji i przeżyć. Mile widziane są zarówno ujęcia przekrojowe, jak i wycinki wybranych obszarów.

Termin wydarzenia: 16-17.10.2021

Miejsce: Komuna//Warszawa, ul. Emilii Plater 31

Warunki zgłoszenia:

  • propozycje działań należy zgłaszać za pomocą formularza dostępnego TUTAJ,
  • termin zgłoszeń: do 31.03.2021 do godz. 23.59,
  • wyniki naboru zostaną rozesłane do 29.04.2021
  • za działania przewidziane jest wynagrodzenie,
  • osobom spoza Warszawy zostanie zapewniony nocleg,
  • zgłaszane działania muszą być proste w montażu i demontażu, możliwe do realizacji w podstawowych warunkach technicznych,
  • chętnym udostępnimy dla odświeżenia pamięci zachowane katalogi wcześniejszych edycji Festiwalu,
  • szczegółowe zasady naboru są przedstawione w załączonym regulaminie. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Ewentualne pytania prosimy kierować pod adres: j.szymajda@cialoumysl.pl 

Do pobrania: regulamin naboru

Wydarzenie odbywa się w ramach 20. Festiwalu Ciało/Umysł. Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dyrektor artystyczna: Edyta Kozak

Dyrektor zarządzająca: Anna Szaniawska

Kuratorka Impresski: Joanna Szymajda

Koncepcja Impresski: Hanna Raszewska-Kursa + Ciało/Umysł

Komisja Selekcyjna Impresski: Małgorzata Haduch, Irmina Kalotka, Paweł Kamiński, Katarzyna Orzeszek-Koroblewska, Joanna Szymajda. Członków/kinie Komisji wybrano, kierując się różnorodnością ich indywidualnej wiedzy i komplementarnością doświadczeń Komisji jako całości.

 

Może cię zainteresować