dzikistyl

DzikiStyl Company (PL)

DzikiStyl Company, czyli Wioleta Fiuk (ur. 1985 ) + Patryk Gacki (ur. 1986)
Zawodowi tancerze i choreografowie z Gdańska, którzy tworzą w obszarach teatru dramatycznego, teatru tańca, musicalu oraz telewizji.
Wioleta to absolwentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim, absolwentka Choreografii na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Stypendystka Prestiżowej Szkoły Tańca Broadway Dance Centre w Nowym Jorku. Patryk Gacki ukończył Filozofię na Uniwersytecie Gdańskim, jest magistrantem Intermediów na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom zawodowego artysty zdobył w ZASP.
Wioleta Fiuk i Patryk Gacki od lat tworzą autorski teatr tańca DzikiStyl Company, który w Polsce zasłynął oryginalnością stworzonej przez nich techniki, otwierającej kody tańca współczesnego na nowy rodzaj eksploracji.
Są autorami ruchu scenicznego do spektakli dramatycznych w całej Polsce (m.in. w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Miniatura w Gdańsku, Teatrze Jaracza w Olsztynie, Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu). Szerokiej publiczności znani są jako zwycięzcy tanecznych programów telewizyjnych „You Can Dance” i „Got To Dance”. Opracowują ruch w teledyskach, na profesjonalnych sesjach zdjęciowych. Pracują również jako tancerze na scenach muzycznych w warszawskiej Romie i Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

Autor_ka fotografii powyżej: ©Michał Trojanowski

 

Występuje