Talked about us

13.08.2020

Ciało/Umysł 2016 w liczbach

10 dni, 9 spektakli, 6 spotkań z twórcami, 2 niezwykłe premiery, liczne wydarzenia towarzyszące i prawie 2000 widzów. Festiwal Ciało/Umysł podsumowuje 15. edycję, która w tym roku odbyła się na 3 warszawskich scenach.

Festiwal Ciało/Umysł już po raz 15. zaprezentował najciekawsze nurty, trendy i techniki tańca współczesnego, a także ukazał nowe tendencje w choreografii. W ciągu 10 dni blisko 80 artystów zaprezentowało 9 spektakli. Występowali na 3 warszawskich scenach: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, w Teatrze Studio i po raz pierwszy w historii festiwalu w Nowym Teatrze. W sumie festiwal zgromadził prawie 2000 widzów.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji był pęd nowoczesnego świata, który – jak zauważają twórcy – jest coraz bardziej szalony, coraz mniej spójny. – Spektakle, które wybraliśmy, stworzyły okazję i miejsce, by się zatrzymać, dały czas na skupienie, zainspirowały do refleksji. Chcieliśmy sprowokować do myślenia i po tych 10 dniach mogę śmiało stwierdzić, że nam się to udało. Pokazaliśmy, jak bogatą w środki wyrazu sztuką jest taniec i jak wiele można pokazać za jego pomocą – mówi Edyta Kozak, twórczyni i dyrektor festiwalu Ciało/Umysł