Zostań performerem/ką – nabór do projektu „World of Interiors”

wrz 15, 2022 · 2 min read
NABÓR DO PROJEKTU W RAMACH 21. Ciało/Umysł - MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI TAŃCA I PERFORMANSU
Fundacja Ciało/Umysł ogłasza nabór uczestników do projektu artystyczno-społecznego portugalskich artystów Any Borralho i Joaõ Galante World of Interiors, którego pokaz odbędzie się w ramach 21. C/U w Warszawie.
World of Interiors to performans-instalacja, w którym artyści zapraszają widzów do doświadczenia „szeptanej choreografii” i badają granicę między odbiorcą a dziełem.
Na potrzeby spektaklu swoje teksty udostępnił znany reżyser teatralny Rodrigo García. Specjalnie na 21. C/U, z myślą o nawiązaniu do bieżących realiów geopolitycznych, do dyskusji z Garcíą i uzupełnienia tej „szeptanej partytury” zostali doproszeni autorzy-choreografowie z Polski i Ukrainy: Rafał Dziemidok i Anton Ovchinnikov.
Poszukujemy osób posługujących się jednym z następujących języków: polski, angielski, ukraiński. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie sceniczne. Uczestnictwo w projekcie wiąże się z wysiłkiem fizycznym, polegającym na pozostawaniu przez ok. 2h w jednej pozycji (leżącej) i jednoczesnym wypowiadaniu tekstu.
Próby przewidziane są w godzinach 16.00-20.00 w Teatrze Studio w dniach 11 – 14.10.2022, spektakl 15.10. 2022. Proces prób w języku angielskim z możliwością pomocy w tłumaczeniu na j. polskim.
Za udział w próbach oraz w pokazie organizatorzy oferują wynagrodzenie w wysokości 500 zł brutto.
Chcesz dołączyć do tego artystycznego doświadczenia? Prześlij krótki biogram na adres mailowy p.szczesna@cialoumysl.pl do dnia 25.09.2021. Osoby wybrane do projektów poinformujemy drogą mailową do 30.09.2022.
*Każdy uczestnik, biorący udział w Festiwalu Ciało/Umysł (C/U) organizowanym przez Fundację Ciało/Umysł w Warszawie wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji i archiwizacji C/U, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami) Brak takiej zgody uniemożliwia udział w projekcie.

Może cię zainteresować