WARSZTATY – Ruch i język

Wydarzenia towarzyszące / 120 min / Komuna Warszawa

wstęp wolny
  • Udostępnij:
10/10
godz. 16:00
DOSTĘPNOŚĆ
Przepraszamy, z uwagi na ograniczenia techniczne
brak rozwiązań dostępnościowych

 

Interesujesz się językiem? Szukasz niesztampowych sposobów pogłębiania wiedzy lingwistycznej i/lub choreograficznej? To jest wydarzenie dla Ciebie! Warsztat nauki fonetyki języka niemieckiego z perspektywy ciała.

Prowadzenie: Dominik Więcek, Joanna Pędzisz.

Warsztaty w języku polskim, otwarte dla każdego, nie wymagają żadnego przygotowania fizycznego, językowego ani wiedzy tanecznej. Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązują ZAPISY:

Zgłoszenia przyjmujemy do 30.09 na adres o.kozinska@cialoumysl.pl Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wychodząc od spektaklu Café Müller, choreograf i tancerz Dominik Więcek wraz z dr hab. Joanną Pędzisz z Katedry Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu UMCS w Lublinie przygotowali warsztat nauki fonetyki języka niemieckiego z perspektywy ciała. W procesie wykorzystują narzędzia i praktyki taneczne oraz choreograficzne, dzięki którym ciało staje się naturalnym wsparciem w procesie edukacji, a zdobyta wiedza zakorzenia się w ciele. Podczas zajęć można będzie również sprawdzić, jak posłużyć się obcym językiem, by wygenerować materiał choreograficzny.

 

Więcej o autorze: https://www.dominikwiecek.com

 

Artyści