PROSTO Z WNĘTRZA | Portret | Edyta Kozak

Relacja z próby / 45 min / e-Scena

  • Udostępnij:
06/08
godz. 11:00

Trójka polskich choreografów przygotowujących premiery na tegoroczną edycję Festiwalu C/U, trzy portrety-rozmowy realizowane podczas prób, trzy spotkania po premierze. Uchwyceni w procesie tworzenia artyści tańca pokazują swoje środowisko pracy i opowiadają o inspiracjach.

W pierwszej odsłonie z Anną Sańczuk rozmawiała Edyta Kozak.

Niecodzienne, postpandemiczne okoliczności zeszłorocznej edycji Festiwalu Ciało/Umysł sprawiły, że rozbudowana została część programu dostępna on-line. W ramach niego powstała seria pogłębionych wywiadów przeprowadzonych przez dziennikarkę Annę Sańczuk z polskimi artystami przygotowującymi premiery dla C/U. Rozmowy te zapoczątkowały cykl, który kontynuujemy w 2021 roku.

Wywiady-portrety to okazja, by zajrzeć do „wnętrza” twórców, poznać ich przemyślenia, inspiracje, sposoby na strategie przetrwania w niestabilnych czasach. To także możliwość zajrzenia na salę prób, co pozwala na uchwycenie procesowej natury sztuki tańca, która rozwija się w czasie i konkretnej przestrzeni. Dzięki temu będzie można podejrzeć twórców przy pracy, pochwycić stawanie się dzieła, dotknąć procesu twórczego w relacjach ze współtwórcami.

Materiał do obejrzenia TUTAJ

Artyści