Tworzymy Centrum Tańca. Laboratorium wyobraźni – nabór do projektu

maj 30, 2017 · 2 min read
Fundacja Ciało/Umysł i Peter Stamer w ramach projektu Performing Europe ogłaszają nabór na laboratorium poświęcone tworzeniu wyobrażonej przestrzeni dla tańca: Tworzymy Centrum Tańca. Labolatorium wyobraźni.
Zamknij oczy. Wyobraź sobie przed sobą drzwi. Połóż dłoń na klamce i otwórz je. Zrób dosłownie jeden krok w przestrzeń, która otwiera się przed tobą. Nie wymuszaj obrazu, nie kontroluj swojej wyobraźni, w końcu tworzysz wymarzoną przestrzeń. Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 czerwca 2018 16-20 lipca 2018 w godz. 10:00-16:00 Warsaw Dance Department - labolatorium wyobraźni 21 lipca o godz. 19:00 Warsaw Dance Department PKiN (wejście od ul. Emilii Plater) - pokaz otwarty pracy Podczas wspólnej pracy stworzymy wyobrażone miejsce za pomocą performatywnych narracji. Zamiast używać przedmiotów i oczywistych materiałów wykorzystamy metody wizualizacji i dokładniej przyjrzymy się temu, czym jest "wspólna wyobraźnia". Zapraszamy polskich artystów szeroko rozumianych sztuk performatywnych, reżyserów, artystów wizualnych, architektów, urbanistów, kuratorów, a także studentów kierunków humanistycznych i artystycznych – do wzięcia udziału w pięciodniowym laboratorium wyobraźni, którego punktem wyjścia będzie idea tworzenie przestrzeni dla tańca. „Laboratorium wyobraźni” zakłada stworzenie kolektywnego wyobrażenia o przestrzeni, aby rozwinąć alternatywne strategie estetyczne, które "tworzą światy" za pomocą słów, ciał, ruchu. Metodologia pracy opierać się będzie na grach, wchodzeniu fizycznie w narzuconą odgórnie koncepcję planowania architektonicznego, tworzeniu przestrzeni za pomocą choreografii, narracji. W dobie tak silnej potrzeby i oczekiwania środowiska dla powstania Centrum Tańca, istnieje prawdziwa potrzeba fantazjowania. Zamiast używać oczywistych materiałów budowlanych, pozwalamy uruchomić wyobraźnię. Laboratorium poprowadzi Peter Stamer, międzynarodowy twórca teatralny działający w kontekście contemporary performing arts. W swojej twórczości bada warunki dla dyskursywnego i fizycznego umocnienia w aspektach performatywnym, społecznym i narracyjnym. Laboratorium realizowane jest w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa” – apap (advancing performing arts project), dlatego też udział w laboratorium jest nieodpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Uczestnicy zobowiązani są do obecności na min. 4 spotkaniach. Jak aplikować? Należy wypełnić w języku angielskim formularz elektroniczny dostępny na stronie: www.cialoumysl.typeform.com/to/aB9h9v. Pytania prosimy kierować do koordynatorki wydarzenia: Katarzyna Sztarbała k.sztarbala@cialoumysl.pl
Osoby spoza Warszawy mogą ubiegać się o stypendium na zwrot kosztów podróży.
REGULAMIN Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa” – apap (advancing performing arts project) oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Może cię zainteresować